21 | 01 | 2017
Glavni izbornik

KUP JADRANA 2016

Natjecanje organizira Hrvatski radioamaterski savez s ciljem porasta aktivnosti 9A postaja u KV natjecanjima.
U natjecanju mogu sudjelovati licencirane radioamaterske postaje koje rade s teritorija Republike Hrvatske.

Natjecanje se održava svake godine drugu subotu u listopadu (2016. godine to je 8. listopad).

Periodi

Natjecanje je podijeljeno u četiri perioda:

1. period od 15.00 do 15.29 sati po lokalnom vremenu – samo CW,
2. period od 15.30 do 15.59 sati po lokalnom vremenu – samo SSB,
3. period od 16.00 do 16.29 sati po lokalnom vremenu – samo CW,
4. period od 16.30 do 16.59 sati po lokalnom vremenu – samo SSB.

Frekvencije

Natjecanje se održava na 80 metara:
- CW od 3 510 do 3 580 kHz,
- SSB od 3 700 do 3 775 kHz.

Izmjena

RS(T) i redni broj veze, koji počinje od 001 i nastavlja se u svim periodima.

Postaje s Jadrana dodatno odašilju dvoslovnu oznaku luke upisa iz čije nadležnosti rade u natjecanju.


Kategorije

A - postaje s Jadrana

a1 - jedan operator
a2 - više operatora

B - postaje s kontinenta

b1 - jedan operator
b2 - više operatora

Postaje klubova obvezno su u kategorijama a2 odnosno b2.

K - KLUBOVI

k1 - klubovi s Jadrana
k2 - klubovi s kontinenta

 


KATEGORIJA KLUBOVA

Rezultat kluba dobije se zbrajanjem SVIH rezultata klupskih postaja pomnoženih odgovarajućim množiteljem. Pod klupskim postajama podrazumijevaju se radio klub ili sekcije kluba ili osobne postaje kojima je radio klub za kojeg prijavljuju bodove matični radio klub prema evidenciji Hrvatskoga radiomaterskog saveza na dan natjecanja.

Klubovi s Jadrana su oni klubovi koji imaju sjedište u mjestu s popisa luka koji se nalazi u ovim pravilima. Klubovi sa sjedištem u ostalim mjestima se računaju kao klubovi s kontinenta i u slučaju da njihovi članovi u natjecanju sudjeluju kao postaje s Jadrana.

Kao množitelj uzima se broj klupskih postaja u natjecanju prema prethodnom kriteriju uz uvjet da su u natjecanju ostvarile minimalno 20% veza u odnosu na prvoplasiranu postaju iz vlastite kategorije, s tim da se u izračun postotka ne uzimaju veze s postajama iz istog kluba.

U prijavi rezultata obavezno treba navesti za koji klub se prijavljuju bodovi.

U slučaju da na osobnoj postaji radi gost-operator (licencirani operator koji nije nositelj Dozvole za rad postaje s koje se javlja u natjecanju) rezultat ostvaren u natjecanju pripisuje se matičnom klubu osobne postaje nositelja dozvole za rad.

U slučaju da jedan ili više licenciranih operatora rade s postaje radio kluba koja im nije matični radio klub rezultat ostvaren u natjecanju pripisuje se radio klubu s čije su postaje radili, odnosno nositelju licence za dotičnu pozivnu oznaku.

Bodovanje

CW veze – 3 boda.
SSB veze – 2 boda.

Množitelji

Različite oznake luka upisa (posebno u svakom periodu).

Vlastiti množitelj se ne računa.

Ukupni broj bodova dobije se množenjem ukupnoga broja QSO bodova s ukupnim brojem množitelja.

Dnevnici

Dnevnike treba staviti na robota, koji se nalazi ovdje.

Zvučni zapisi natjecanja u .wav  ili .mp3 obliku mogu se poslati na adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.  Prihvatit će se samo zapisi koji su primljeni prije isteka roka za slanje dnevnika.


Papirnati dnevnici neće se uzeti u obzir za plasman i bit će iskorišteni kao dnevnici za kontrolu.

Program DXLog za rad u natjecanjima u organizaciji HRS-a možete skinuti na linku www.dxlog.net. Ovaj program ima mogućnost unošenja veza i poslije natjecanja tako da sada vrlo lako možete kreirati potrebni Cabrillo format. Za ovo natjecanje postoji i modul za program Writelog koji je moguće skinuti na istoj web adresi.

Papirnati dnevnici neće se uzeti u obzir za plasman i bit će iskorišteni kao dnevnici za kontrolu.

Rok za slanje dnevnika je drugi ponedjeljak po održanom natjecanju (17.10.2016).

 

Nagrade

Po tri prvoplasirane postaje u kategorijama postaje s Jadrana (A1, A2) i postaje s kontinenta (B1 i B2) bit će nagrađene plaketama.

Prvoplasirani u kategorijama klubovi (K1, K2) dobit će sponzorske nagrade.

Klub koji ostvari najveći broj bodova dobit će prijelazni pehar.
Na pehar se upisuje pozivna oznaka kluba i godina natjecanja.
Klub čuva pehar do slijedeće godine, nakon čega ga predaje klubu koji te godine osvoji najviše bodova.

Posebnim nagradama bit će nagrađene najbolje plasirane postaje koje rade u portabl uvjetima, koje rade malom snagom (do 100W) te postaje P razreda.

Kao portabl postaje u obzir se uzimaju sve postaje koje:

  • rade izvan stalnog mjesta boravka koje je upisano u Dozvoli za rad,
  • koriste snagu do 100 watta outputa,
  • koriste napajanje preko baterija, akumulatora ili agregata.

Navedene postaje OBAVEZNE SU uz svoju pozivnu oznaku davati i dodatak oznaci „/P“.

U kategorijama postaja s Jadrana ( a1 i a2) posebnim priznanjem bit će nagrađena postaja koja ostvari najbolji rezultat radeći s nekog od otoka prema IOCA programu (obvezno kao ekspedicija  i uz obvezno davanje oznake /p).

Rezultati će biti objavljeni u časopisu Radio HRS i na web stranicama Hrvatskoga radioamaterskog saveza.

Za sva ostala pitanja (oduzimanje bodova, natjecateljsko povjerenstvo, žalbe, diskvalifikacije i sl.) primjenjuju se Opća pravila KV natjecanja u organizaciji Hrvatskoga radioamaterskog saveza.

Popis oznaka luka upisa (onako kako se otpravljaju u natjecanju):

Bakar

BA

Murter

MU

Silba

SL

Baška

BS

Nerezine

NE

Slano

SO

Biograd n/M

BG

Novalja

NV

Sobra

SR

Bol

BO

Novi Vinodolski

NO

Split

ST

Božava

BZ

Novigrad (Zadar)

NG

Starigrad (Split)

SG

Cavtat

CT

Novigrad (Pula)

ND

Starigrad (Zadar)

SD

Cres

CS

Omiš

OS

Ston

SN

Crikvenica

CK

Omišalj

OM

Sućuraj

SC

Dubrovnik

DB

Opatija

OP

Sumartin

SM

Hvar

HV

Orebić

OR

Supetar

SU

Ist

IT

Pag

PG

Susak

SS

Jablanac

JB

Ploče

PL

Sveti Juraj

SJ

Jelsa

JL

Poreč

PO

Šibenik

SB

Karlobag

KB

Preko

PR

Šilo

SI

Kaštela

KS

Primošten

PS

Tisno

TI

Komiža

KZ

Privlaka

PV

Trogir

TG

Korčula

KO

Pula

PU

Trpanj

TP

Kraljevica

KR

Punat

PN

Trstenik

TT

Krk

KK

Rab

RB

Ubli-Lastovo

UB

Lopar

LO

Rabac

RC

Umag

UM

Mali Lošinj

ML

Raša-Trget

RS

Unije

UN

Malinska

MK

Rijeka

RK

Vela Luka

VL

Makarska

MA

Rogač

RO

Vis

VS

Maslenica

MC

Rogoznica

RG

Vodice

VD

Metković

MT

Rovinj

RV

Zadar

ZD

Milna

MN

Sali

SA

 

 

Mošćenička Draga

MD

Senj

SE